Analiza potrzeb klienta i słów kluczowych

Stworzenie skutecznej strategii marketingowej dla strony internetowej zaczyna się od zrozumienia potrzeb i preferencji klienta. Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby lepiej zrozumieć swojego klienta i dostosować swoją strategię marketingową:

 1. Tworzenie persony:
  • Zdefiniuj, jaki problem rozwiązuje Twój produkt lub usługa. Jakie korzyści niesie?
  • Określ, dla kogo jest tworzona strona?
  • Spróbuj zrozumieć jakie są zwyczaje i preferencje Twojego idealnego Klienta.
  • Zastanów się, w jakich godzinach klient prawdopodobnie korzystałby z Twojego produktu lub usługi.
  • Rozważ, jakie cele życiowe ma Twój klient i jak możesz mu pomóc w osiągnięciu tych celów.
  • Określ wiek, płeć, pochodzenie geograficzne, wykształcenie i zawód swojego idealnego klienta.

Tworzenie persony pozwoli Ci lepiej zrozumieć, z kim chcesz komunikować się w ramach swojej strategii marketingowej. Idealny Klient oczywiście nie istnieje ale pozwala Ci określi kierunek w którym nalezy zmierzać

Analiza słów kluczowych

Kolejnym ważnym krokiem jest zrozumienie, jakie słowa kluczowe są istotne dla Twojej strony www i jakie frazy potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarkach internetowych. To pomoże Ci w optymalizacji treści na stronie internetowej i w strategii SEO. Oto jak to zrobić:

a) Wcielenie się w swojego klienta:

b) Sprawdzenie podpowiedzi Google’a:

c) Użycie narzędzi SEO:

Zrozumienie słów kluczowych, na które ludzie najczęściej wyszukują produkty lub usługi związane z Twoim biznesem, pomoże Ci dostosować treści na swojej stronie internetowej i zwiększyć widoczność w wynikach wyszukiwania. SEO (Search Engine Optimization) jest kluczowym elementem sukcesu w marketingu internetowym, dlatego warto poświęcić mu uwagę.

Analiza słów kluczowych konkurencji

Badanie konkurencji określane jest jako dobra praktyka biznesowa. Pozwala na sprawdzenie aktualnych trendów u przeciwników oraz na porównanie obu strategii marketingowych. w Internecie jest wiele narzędzi służących do sprawdzania słów kluczowych na stronie internetowej konkurencji – np. Semstorm, Semalt i wiele innych. Jeśli widzisz, że na daną frazę strona internetowa Twojej konkurencji wypada lepiej – łatwiej Ci będzie skupić się na poprawnym tworzeniu nowej treści na własną www.